Nowy rok – nowa JA

Ile razy to już słyszeliście? Ach, te postanowienia noworoczne. Te pełne siłownie…Wielkie słowa…Znacie? Bo ja aż za dobrze:)

Nadzieja w tym, że coś w rodzaju „postanowień noworocznych” zrobiłam już dobry miesiąc temu. I wiem już jedno – nie mogę czekać,aż mi się zachce, aż się zmobilizuję, aż coś tam.. U mnie to kompletnie nie działa.

Ja musze zacząć to robić, zaciskać zęby i działać. Liczę na to, ze mój mózg po jakimś czasie da się „zaprogramować” na nowo, tak, żeby to, co „nowe”, stało się „stare”, rutynowe i zwyczajne. W związku z tym postanowiłam przede wszystkim, że nie będę rzucać nowego zwyczaju czy aktywności już po kilku dniach, nawet jeżeli będzie bardzo ciężko. Skoro mózg potrzebuje ponoć 3 tygodni, żeby przyswoić nowy „program” to ja daję sobie miesiąc. Zobaczymy, co się stanie za ten miesiąc…

Lista rzeczy, które chciałabym zrobić w 2021 roku jest dłuuuga. I dobrze, bo już teraz wiem, ze najgorsze dla mojego samopoczucia jest nicnierobienie. Być może tak naprawdę nie potrafię odpoczywać. Chyba ciągle uważam, ze robię zbyt mało, więc nie mam po czym… Kolejna rzecz do przemyślenia i poprawienia. Póki co skupię się na działaniu i zobaczymy, co dalej. Przestałam liczyć, że samo się jakoś wszystko poukłada, że przyjdzie taki czas, że magicznie samo się coś zmieni i pojawi się motywacja. No tak nie będzie, przynajmniej w moim przypadku. Muszę zacisnać zęby i zacząć działać. Ustalić konkretne cele, listy rzeczy do zrobienia i je robić. I doceniać każdą odhaczoną rzecz, czuć za każdym razem satysfakcję. Wiem już, że to działa.

W wirze przedświątecznych i okołoświątecznych spraw co nieco odpuściłam sobie tę moją „pracę nad sobą” i niestetyy odczułąm efekty. Święta byłu cudne, ale już kilka dni siedzenia w necie i lenistwa odbiły się negatywnie na moim samopoczuciu. Więc już dziś wstałam wcześniej, poćwiczyłam, byłąm z dziećmi na długim spacerze i zasiadłam do komputera, żeby w końcu napisać coś na blogu. Kończę, bo mam jeszcze kilka rzeczy na liście do zrobienia:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *