Mapa marzeń

Nasz rodzinny projekt. Wiąże się z pracą nad sobą:)

Tablica marzeń to tak naprawdę sposób na graficzne zobrazowanie naszych marzeń, celów i pragnień.

To taki trochę komunikat skierowany do nas samych i naszej podświadomości, podany w najbardziej przejrzystej formie – obrazów, zdjęć, krótkich haseł i przede wszystkim emocji, które im towarzyszą. Ma być to wszystko, co potrafi wywoływać uśmiechy na naszych buziach.

Taka tablica ma mieć działanie terapeutyczne, działać na naszą podświadomość, zachęcać ją do podjęcia wysiłku, aby plany i marzenia stały się rzeczywistością.

Jestem mile zaskoczona, że cała rodzina przyklasnęła temu projektowi bez oporów. Nawet moje zabiegane nastolatki stwierdziły, ze to swietny pomysł i chętnie poświęca na to swój czas. Przy okazji świetnie się bawiłyśmy planując co moze na niej być.

W tej chwili czekamy na paczkę z kilkudziesięcioma zdjęciami, które mają wypełnić naszą tablicę. Zbueramy też inne potrzebne materiały. W naszym przypadku nie będziemy jej tworzyć na płachcie papieru, ale na dano już nie używanej ścianie pomalowanej farbą tablicową. Na razie to wygląda tak:

MAPA MARZEŃ jest najważniejsza częścia projektu urządzenia korytarza. Bedą jeszcze zdjęcia w ramkach. Wymyśliłam sobie, że bedą to zdjęcia dzieci, robione rok po roku z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Im dalej w góre, tym starsze:) Wspominałam już, że lubię zdjęcia?

EDIT po kilku dniach.

Już prawie,prawie skończona. Brakuje jeszcze kilka dodatkowych fotek (czekają, aż poczta dostarczy) i kolka sentencji/napisów.

Wszyscy jestesmy bardzo dumni. Dzieciaki naprawdę wykazały się zapałem i inwencją, a końcowy efekt przerósł nasze oczekiwania.

Teraz pozostaje czekać, czy mapa zadziała:)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *